BB Capital’s Friday Feed – Edition #120

— 23 mei 2025

Elke week treft u hier op vrijdag de laatste updates van BB Capital Investments. Met insights en nieuws over onze portfoliobedrijven en de fondsen waar we met BB Capital Fund Investments in investeren. Maar ook: waar zijn we geweest, wat hebben we gezien en wat valt ons op? Wij delen het graag. 

Argos Index Q1 2025: invloed geopolitieke onzekerheid is merknaar

Ieder kwartaal publiceert fondsmanager Argos Wityu de Mid-Market Argos Index, die de waardering van niet-beursgenoteerde MKB’s in de Eurozone volgt op basis van EBITDA multiples. In Q1 2025 daalde de index naar 9,5x EBITDA, mede door toegenomen onzekerheid over het economische beleid van de VS na de verkiezing van Trump. Dit leidde tot onrust op de financiële markten en een tijdelijke terugval in het M&A sentiment.

Zowel private equity investeerders als strategische kopers betaalden gemiddeld lagere multiples. Het aantal transacties met extreme waarderingen (onder 7x of boven 15x) daalde tot het laagste niveau sinds COVID, wat wijst op normalisering van de markt.

Simon Kucher: Tech Summit

Woensdag vond de 9e editie van het Simon Kucher Tech Summit plaats in Muziekgebouw aan het IJ in Amsterdam. Nico Smits mengde zich tussen andere investeerders, tech executives en strategen. Deze editie draaide om één centrale vraag: hoe versnel je groei in een tijd waarin winstgevendheid alleen niet langer volstaat?

AI-gedreven innovatie
Met sprekers als Ross Paterson (WoodWing), Ida Kuijken (Fortino Capital) en Tim Morss (Speakup) werd uitgebreid stilgestaan bij schaalbaarheid en hoe klantwaarde en AI daarbij kunnen helpen. De verschillende sprekers boden heldere praktijkvoorbeelden van hoe bedrijven met slimme prijsstrategieën, datagedreven besluitvorming en AI-gedreven innovatie langdurige groei realiseren.

Voor BB Capital sluit dit nauw aan bij het investeringsthema ‘powered by the digital economy’. Wij investeren in innoverende softwarebedrijven en zijn mede daarom continu actief om voorop te lopen met de nieuwste innovaties in tech.

BB Capital: Lunch & Learn – 6 juni

Heeft u interesse in private markets? Dan is dit uw kans om kennis te maken!

Vrijdag 6 juni is ons Lunch & Learn event waar u meer kennis kunt opdoen over investeren in private markets: hoe werkt het nu technisch, hoeveel rendement en dividend krijgt u en welke mogelijkheden zijn er om te investeren? Daarnaast is er elke editie een special guest. Dit keer is dat niemand minder dan Albert van Zadelhoff – voormalig directeur bij Triodos Private Banking.

Genie van een heerlijke lunch, een mooi uitzicht in onze skybar en natuurlijk uitvoerige updates over investeren in private markets.

Meld u hier aan voor dit event, er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar

BB Capital: webinar halfjaarlijkse resultaten

Onze investeerders weten: ieder halfjaar bespreken we de resultaten. Zo was afgelopen woensdag het webinar waarin de resultaten werden besproken over de tweede helft van 2024, maar ook de trends van dit jaar die we zien.

Partners Nancy Kouwenhoven en Frederic de Visser en Private Markets specialist Rogier van Mazijk gaven achtergrondinformatie en uiteraard deelde onze CFO Thijs van Tuyll de cijfers. Dit was de eerste dat we ook cijfers deelden over ons Private Credit fonds, dat betekende dus een nieuwe opzet! We sloten wel af met de vertrouwde Q&A.

Lees meer over de uitstekende resultaten hier.

Susan van Koeveringe

Susan is opgegroeid in een ondernemersgezin en startte na haar studie Bedrijfskunde Finance Investments bij ABN AMRO bank. In 2007 richtte ze BB Capital op, om ondernemers en de professionele financiele wereld van Private Equity te verbinden.

Meer artikelen